Nabíjačky na mobily
Stále hľadáte nabíjačku pre váš mobilný telefón? Vyberte si z našej ponuky tú najvhodnejšiu priamo pre Vás!
Najpredávanejšie
Dobrá rada na úvod: ak sa vám nechce čítať celý článok a chcete rýchlu, spoľahlivú radu, stačí sa pri výbere nabíjačky riadiť dvoma pravidlami:
1.) vyberte si silnú kvalitnú nabíjačku
2.) ak váš telefón podporuje rýchle nabíjanie, zvoľte rýchlonabíjačku
Ako si vybrať nabíjačku? Odpovede na najčastejšie otázky našich zákazníkov.
Ako zistím, či môj telefón podporuje rýchle nabíjanie?
Akú nabíjačku mám vybrať, aby mi fungovalo rýchlonabíjanie?
Aké sú najčastejšie typy konektorov nabíjačiek na telefón?
Ktorá nabíjačka je najlepšia? Môžete mi nejakú odporučiť?
Čo je to "bezdrôtová" nabíjačka a bude fungovať pre môj mobilný telefón?
Hľadám nabíjačku do auta, akú vybrať a ako sa líšia?
Mám iPhone, akú mám vybrať nabíjačku?
Ako môžem nabíjať telefón, keď som v prírode alebo na cestách, bez prístupu k elektrickej zásuvke?
Ako zistím, či môj telefón podporuje rýchle nabíjanie?
Čo je výkon nabíjačky?
Výkon nabíjačky je maximálna energia, akú je schopná nabíjačka dobíjanému zariadeniu dodávať. Udáva sa vo wattoch - značka W. Výkon si jednoducho môžeme spočítať tak, že vynásobíme maximálne napätie a prúd danej nabíjačky. Napríklad nabíjačka Samsung EP-TA845 má výkon 15V x 3A = 45W. Jednoduché ako facka :-)
Ako funguje rýchlonabíjanie?
Rýchle nabíjanie funguje tak, že nabíjačka dodáva do telefónu vyššie napätie ako klasických 5V. Aby sa predišlo veľkému nárastu dodávaného výkonu, ktorý by nebol schopný udržať kábel, batériu alebo telefón, mení sa aj hodnota dodávaného prúdu. Jednoducho povedané, rýchlonabíjačka nabíja telefón vyšším napätím v niekoľkých stupňoch. Jednotlivé stupne potom môžeme často odčítať na rýchlonabíjačke. Bude tam napríklad napísané:
Output:
PDO (Power Data Objects) - to je dobíjanie pomocou pevne daných stupňov napätia a prúdu. Např. 9V a 3A.
5V~3A = 15W, 9V~3A = 27W, 15V~3A, 20V~2.25A = 45W (tu si môžeme všimnúť, že pri napätí 20V dodáva nabíjačka prúd "len" 2,25A a nie 4A, ktorých je nabíjačka schopná, aby nedošlo k poškodeniu telefónu)
PPS (Programmable Power Supply) - ide o skvelú funkciu protokolu PD 3.0, ktorá umožňuje dodávať presne také napätie a prúd, aké si váš telefón "žiada" od nabíjačky. Nabíjanie je efektívnejšie a telefón sa nezahrieva. Qualcomm Quick Charge funguje podobne.
3.3-11V~4.04A, 3.3-16V~2.8A, 3.3-21V~2.1A = 7-45W
Dodávaný výkon nie je počas nabíjania konštantný, ale reguluje si ho sám software mobilného telefónu.
Okrem toho rýchlonabíjačka veľmi rýchlo nabije prvú polovicu batérie (až na približne 60 %). To je užitočné, ak máte vybitý telefón a máte čas nechať ho na nabíjačke len chvíľu.
Bola by veľká škoda nabíjať telefón s "rýchlym nabíjaním" pomocou "bežnej" nabíjačky. Telefón by sa síce dobil, ale za dlho. Ponúkame veľký výber rýchlonabíjačiek. Stačí vybrať typ konektora v ponuke vyššie.
|
|
1. Klasická nabíjačka - jednotlivé typy sa líšia nabíjacím prúdom, ale všetky majú konštantné výstupné napätie približne 5V. Nabíjačky majú výkon približne 2,5-15W. |
|
|
|
2. Rýchlonabíjačka - môže meniť výstupný prúd aj výstupné napätie. Ak si chcete vybrať správnu nabíjačku pre svoj typ telefónu, zaujímajte sa o štandard alebo protokol rýchlonabíjaní, ktorý nabíjačka podporuje. Tie sú nasledujúce: Fast Adaptive Charging (FAC) - rýchlonabíjanie pre Samsung, môže mať výkon až 18W Super Fast Charging (SFC) - rýchlonabíjanie pre novšie mobilné telefóny Samsung, môže mať výkon až 45W a je kompatibilný s PD 3.0. Quick Charge 3.0, 4.0, 5.0 (QC) - štandard rýchlonabíjania pre Xiaomi, Redmi, LG, Asus i Samsung apod., môže mať výkon až 100W Super Charge (Smart Charging Protokol, neboli SCP) - rýchlonabíjanie pre novšie mobilné telefóny Huawei, môže mať výkon až 65W Huawei Fast Charge Protokol (FCP) - označené ako Quick Charge na nabíjačkách Huawei. Pomalšie rýchlonabíjanie pre staršie telefóny Huawei, môže mať výkon až 18W USB-PD (Power Delivery PD 2.0, PD 3.0) - rýchlonabíjanie pre iPhony a iné značky, protokol vie teoreticky až 100W VOOC Flash Charge - je protokol od značky OPPO, kompatibilný s OnePlus WARP a Realme DART charge a môže mať výkon až 125W. iQOO Flash Charge - od spoločnosti Vivo môže mať výkon až 120W. PumpExpress (MTK PE) - protokol spoločnosti MediaTek pre telefóny s procesormi MediaTek. Pozn. Že nabíjačka alebo protokol dokáže nejaký výkon, neznamená, že takýto výkon zvláda aj váš mobilný telefón. Ale nebojte sa, telefón si dokáže bezpečne regulovať nabíjacie napätie a prúd sám :-). |
Akú nabíjačku mám vybrať, aby mi fungovalo rýchlonabíjanie?
Ak ste sa v zozname rôznych štandardů a značiek trochu stratili, nezúfajte.
Tu je jednoduchý návod na výber rýchlonabíjačky, ktorá Vám bude vyhovovať:
Máte mobilný telefón Samsung - kupte buď rýchlonabíjačku značky Samsung alebo rýchlonabíjačku akejkoľvek inej značky, ktorá má v popise uvedené FAC (neboli Fast Adaptive Charging), Super Fast Charging (SFC) alebo QC (Quick Charge) - QC 2.0, QC 3.0, QC 4.0. alebo QC 5.0.
Máte mobilný telefón značky Xiaomi, Redmi, Asus, Nubia, ZTE, LG, Razer alebo SONY - kupte rýchlonabíjačku, ktorá má v popise uvedené QC (Quick Charge) - QC 2.0, QC 3.0 , QC 4.0, nebo QC 5.0.
Máte mobilný telefón značky Huawei alebo Honor - kupte ýchlonabíjačku, ktorá má v popise uvedené SCP (Super Charge).
Máte mobilný telefón značky Apple iPhone - potom bude nabíjať rýchlonabíjačka s protokolmi PD 3.0 , QC 4.0, QC 4.0+ a QC 5.0 a Samsung SFC.
Máte mobilný telefón značky OPPO, OnePlus alebo Realme - potom hľadajte nabíjačky so štandardom VOOC Flash Charge.
Máte mobilný telefón značky VIVO - hľadajte štandard iQOO.
Aké sú najčastejšie typy konektorov nabíjačiek na telefón?
V dnešnom svete mobilných telefónov sa najčastejšie používajú tri typy konektorov. Ide o konektory Micro USB, USB-C a Lightning. Konektory Lightning sa týkajú len telefónov Apple iPhone a nižšie sme im venovali samostatnú časť. Ako vyzerajú konektory Micro USB a USB-C a ako ich od seba na prvý pohľad rozoznáte, si môžete pozrieť na tomto obrázku:
Dva hlavné typy konektorov:
Micro USB konektor - tento konektor je na väčšine starších telefónov s dotykovou obrazovkou. Jeho tvar nie je presný ovál, ale je na jednej strane skosený. |
|
USB-C konektor (USB typ C) - Tento konektor má pravidelný oválny tvar a ľahko ho rozpoznáte tak, že ho možno do telefónu zasunúť obojstranne, aj keď ho otočíte. Týmito konektormi sú vybavené niektoré modely telefónov vyrobené od roku 2017 a v súčasnosti takmer všetky nové telefóny. |
Tip: počas našich skúseností s mobilnými telefónmi sme si všimli, že hoci sa zdá, že je možné rýchlonabíjačku do konektora USB-C vložiť akýmkoľvek spôsobom, niekedy sa stáva, že rýchle nabíjanie je podporované len v určitej polohe rýchlonabíjačky (napríklad jedna strana hore podporuje rýchle nabíjanie a druhá strana nie). Ale to je skôr výnimočná situácia :-)
Ktorá nabíjačka je najlepšia? Môžete mi odporučiť?
Ako najlepšiu voľbu odporúčame originálne nabíjačky, ktoré zaručujú kvalitné spracovanie. Výber tých najlepších (podľa nášho názoru a skúseností) nájdete v nasledujúcej tabuľke.
Z nabíjačiek microUSB do siete sú najlepšie:
|
|
Originálna microUSB rýchlonabíjačka Samsung EP-TA20EWE + DG925UWE biela 2A |
|
Originálna microUSB rýchlonabíjačka Samsung EP-TA20EBE + ECBDU4EBE čierna 2A |
|
Z nabíjačiek USB-C do siete sú najlepšie:
Rýchlonabíjačka Baseus GaN3 Pro 65W Pokiaľ chcete to najlepšie s konektorom USB-C. Takáto nabíjačka nabije váš notebook bez akýchkoľvek problémov. |
|
Originálna rýchlonabíjačka 25W Samsung EP-TA800EBE Vysokokvalitná stredne výkonná nabíjačka pre všetky telefóny s konektorom USB-C. |
|
|
|
Rýchlonabíjačka Borofone BN5 18W Sunlight Základná značková rýchlonabíjačka za skvelú cenu. Táto rýchlonabíjačka stojí takmer toľko ako bežné nabíjačky, ale telefón, ktorý podporuje rýchle nabíjanie, sa nabije mnohonásobne rýchlejšie. |
Z nabíjačiek do auta micro USB sú najlepšie:
Originálna rýchlonabíjačka do auta Samsung EP-LN920BB + ECB-DU5ABE čierna 2A | |
Nabíjačka do auta microUSB Borofone BZ12 biela 2,4A | |
Z nabíjačiek do auta USB-C sú najlepšie:
Rýchlonabíjačka do auta USB-C Borofone BZ12A 18W | |
Originálna USB-C rýchlonabíjačka do auta Samsung EP-LN920BB + EP-DG950CBE čierna 2A |
Čo je to "bezdrôtová" nabíjačka a bude fungovať na môj mobilný telefón?
Bezdrôtové nabíjačky si získali veľkú popularitu u zákazníkov a stávajú sa jedným z najobľúbenejších spôsobov nabíjania. Fungujú na princípe elektromagnetickej indukcie medzi dvoma cievkami. V praxi to znamená, že na nabíjanie mobilného telefónu nemusíte telefón pripájať k žiadnemu konektoru. Jednoducho položte telefón na "magickú" podložku, kde sa začne automaticky nabíjať. Túto bezdrôtovú nabíjačku môžete mať neustále pripojenú k sieti. Nabíjačka preto môže slúžiť ako "stojan" na stole, a keď telefón položíte do stojana, okamžite sa nabije. Perfektné, však?
Ak chcete používať túto technológiu, váš mobilný telefón musí podporovať bezdrôtové nabíjanie. Zistiť, či váš mobilný telefón podporuje bezdrôtové nabíjanie, nebude až také zložité (opäť odporúčame starý známy Google), alebo nám jednoducho zavolajte a my vám radi pomôžeme.
Pozrite si náš sortiment BEZDRÔTOVÝCH NABÍJAČIEK.
Hľadám nabíjačku do auta, akú vybrať a ako sa líšia?
Skôr bolo zvykom nazývať nabíjačky do auta CL adaptéry alebo CL nabíjačky. Ich názov pochádza zo skratky CL, ktorá sa vzťahuje na kombináciu slov "Cigarette Lighter" alebo cigaretový zapaľovač. Ide o zásuvku v aute, do ktorej sa tieto nabíjačky pripájajú. Nabíjačky do auta sa opäť rozlišujú podľa tvaru konektora (t. j. najčastejšie USB a USB-C).
Pozrite si našu ponuku NABÍJAČIEK DO AUTA.
Ak váš telefón podporuje bezdrôtové nabíjanie, môžete si vybrať aj z kategórie držiakov telefónu do auta S PODPOROU RÝCHLONABÍJANIA.
Mám iPhone, akú mám vybrať nabíjačku?
Nabíjačky a káble pre iPhone tvoria samostatnú skupinu. Telefóny iPhone majú konektor Lightning a viac informácií o nabíjačkách pre iPhone nájdete tu v kategórii "Nabíjačky pre iPhone":
Kliknutím sem si môžete pozrieť naše nabíjačky pre iPhone.
Ako môžem nabíjať telefón, keď som v prírode alebo na cestách, bez prístupu k elektrickej zásuvke?
Pozrite si našu skvelú ponuku: